jmm logo

Życie chrześcijańskie

Podejmij wyzwanie!

Podejmij wyzwanie!

Przez ponad 35 lat studiowałam Słowo i to drastycznie zmieniło moje życie. Rozważanie stało się kluczem do radykalnej zmiany mojego punktu widzenia i nastawienia, a Bóg uleczył mojego ducha, moją duszę i ciało. Wszystko to stało się dzięki mocy zawartej w Jego Słowie. Nawet teraz zdumiewają mnie wszystkie korzyści, do których mamy dostęp przez Boże Słowo.

Jak kochać życie mimo niesprzyjających okoliczności

Jak kochać życie mimo niesprzyjających okoliczności

Które z następujących stwierdzeń najczęściej towarzyszy ci po przebudzeniu: czy witasz się z każdym rozpoczynającym się dniem pozytywnym nastawieniem, zastanawiając się, co dobrego ci przyniesie, czy może czujesz się, jakbyś miał zaraz schować się pod kocem po sam czubek głowy, drżąc ze strachu na myśl o tym, co czeka cię za rogiem domu?
Musimy walczyć z lękiem, który kusi nas do schowania się w łóżku, a możemy to uczynić, przyjmując pozytywne nastawienie. Nasza postawa ma wielki wpływ na to, jak czujemy się każdego dnia.

Dlaczego chrześcijanie cierpią?

Dlaczego chrześcijanie cierpią?

Jezus poniósł i zniósł dla nas karę, jaką była śmierć, i uczynił to raz na zawsze, zatem nie musimy dalej się nią martwić. Biblia jednak nas naucza, że musimy przecierpieć czas próby, jeśli chcemy mieć udział w chwale. Czy jest ona tego warta? Przeczytajmy, co mówi o tym Paweł w Liście do Rzymian 8: 18 (BW): „Albowiem sądzę, że utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić”.

Czy Bóg przyjdzie mi z pomocą?

Czy Bóg przyjdzie mi z pomocą?

Czy możesz jednocześnie pełnić Bożą wolę oraz być nieszczęśliwym?
Cóż, tak. Lecz równie dobrze możesz cieszyć się niesamowitym pokojem.
Przynoszę dobre wieści dla wszystkich, którzy mogą identyfikować się z tymi słowami: „Jestem w trudnym położeniu, ponieważ choć wierzę, że jestem tu z woli Bożej, okoliczności czynią mnie nieszczęśliwym, sfrustrowanym i przygnębionym”.

Rób, co w twojej mocy, wykorzystując to, co masz

Rób, co w twojej mocy, wykorzystując to, co masz

Czy radość wypełnia każdy dzień twojego życia? Właśnie taka jest Boża wola dla ciebie i z tego powodu dostałeś od Niego klucze do schowka ze szczęściem, zadowoleniem i radością, do którego możesz sięgać niezależnie od sytuacji, w której się znajdujesz.
Czy jesteś przekonany, że z powodu jakichś szczególnych okoliczności nie możesz cieszyć się szczęściem i zadowoleniem? To nieprawda! Klucze, które oferuje ci Bóg, zostały stworzone, by otworzyć to, o czym sądziłeś, że zostało zamknięte na wieki.

Sam nie musi znaczyć samotny

 Sam nie musi znaczyć samotny

Joyce Meyer
Samotność to wielki problem, który nęka wielu współczesnych ludzi. Ponieważ podróżuję po świecie, widzę, że coraz więcej osób prosi o pomoc i jasne wskazówki, jak mają sobie radzić z samotnością.
W Biblii Bóg mówi nam, że nie jesteśmy sami. On chce nas wybawić, dać nam pocieszenie i uleczyć. Kiedy jednak ludzi spotyka jakaś bolesna strata to – smutno o tym mówić – wielu nigdy sobie z nią nie poradzi. Czasami, w momentach nagłych tragedii, ból wydaje się być niemożliwy do uniesienia.

Usta mają swój własny umysł!

 Usta mają swój własny umysł!

Co, jeśli ci powiem, że źródło większości twoich problemów leży w tobie – konkretnie od szyi w górę? Znajdziesz je w myślach, które pochodzą z twojego umysłu oraz słowach, które biorą swoje źródło w ustach.
Musimy sobie uświadomić i zrozumieć, jaka moc drzemie w naszych myślach i słowach. Są tak potężne, że w zależności od ich natury mogą oblec nasze życie błogosławieństwami lub klątwą. Myśli i słowa przypominają ster statku – mogą wydawać się małe, ale określają kierunek, do którego zmierza twoje życie.

Godny czy niegodny: jak siebie postrzegasz?

 Godny czy niegodny: jak siebie postrzegasz?

Joyce Meyer
Lubisz siebie? Po latach niesienia ludziom pomocy na płaszczyźnie emocjonalnej, psychicznej, duchowej i społecznej olśniło mnie, że większość z nich tak naprawdę nie lubi siebie. Część z nich była tego świadoma, podczas gdy inni nie byli nawet na tropie zrozumienia, że prawdopodobnie właśnie to jest źródłem wielu ich problemów życiowych.

Życie z nadzieją, wizją przyszłości i pasją

 Życie z nadzieją, wizją przyszłości i pasją

Joyce Meyer

Czy wiesz, że Bóg stawia przed tobą wysokie wymagania i chce, byś miał równie wielkie nadzieje? Otóż tak właśnie jest. To, że poświęcił życie cię Swojego jedynego Syna, aby cię uwolnić, świadczy o tym, jak jesteś dla Niego cenny. Bóg wierzy w ciebie bardziej niż ty sam!

Kiedyś zwykłam myśleć, że Bóg jest mną rozczarowany, kiedy popełniam błędy. Bóg jednak zna każdą decyzję, którą podejmiemy w swoim życiu, i kocha nas mimo wszystko. Wie również, że może nas zmienić, jeśli będziemy żyć Jego Słowem.

Niecodzienna rada dotycząca walki ze stresem

Niecodzienna rada dotycząca walki ze stresem

Zgodnie ze słownikowym opisem stres jest „umysłowym, emocjonalnym lub fizycznym napięciem; obciążeniem, udręką”. Dodałabym do tego: „wywieranym na coś naciskiem lub poddenerwowaniem”. To stan, który wszyscy znamy zbyt dobrze . Stres jest normalną częścią życia codziennego i nikt z nas nie przeżyje choćby jednego dnia, nie doświadczając go w taki czy inny sposób.

Miej odwagę się różnić!

Miej odwagę się różnić!

Czy masz już dosyć gierek, noszenia masek i prób bycia kimś innym, niż jesteś? Czy nie chciałbyś zasmakować wolności, jaką daje bycie akceptowanym takim, jakim się jest, bez wewnętrznej presji, by być kimś, kim nawet nie wiesz, jak być? Czy chciałbyś się nauczyć, jak cieszyć swoją wyjątkowością i opierać się pokusie bycia jak wszyscy inni?

Bóg wiedział, co czyni, kiedy cię tworzył. Jesteś jedyny w swoim rodzaju – Bóg stworzył właśnie takim, jakim jesteś! Nadszedł już czas, abyś zdobył się na odwagę  i przestał czuć się niepewnie z samym sobą oraz polubił swoją odmienność.

Jak studiować Biblię?

Jak studiować Biblię?

Spędziłam jakieś 30 lat na rozważaniu Bożego Słowa i to całkowicie odmieniło moje życie. Dziękuję Bogu za wszystko, czego teraz jestem świadoma, ale to nie stało się na pstryknięcie palcem. Jeśli chcesz zobaczyć, jak twoje życie ulega zmianie, naucz się należycie studiować Biblię...

Boży charakter

Boży charakter

Poznanie Bożego charakteru jest niezwykle ważne. Dlaczego? Ta wiedza pozwoli nam rozróżniać duchową rzeczywistość. Jeśli nie znamy Bożego charakteru, to jak w ogóle możemy rozpoznać, co pochodzi od Niego a co nie?
Biblia mówi, byśmy nie wierzyli we wszystko, co pojawia się w naszym życiu. Musisz testować i sprawdzać duchy. Kluczowa jest wiedza o tym, czym jest Bóg, a czym nie jest. Musimy rozpoznawać Boga w swojej codziennej aktywności.
Rzućmy okiem na trzy ważne cechy, którymi musi charakteryzować się Boży charakter...

Sprawowanie władzy

Sprawowanie władzy

I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła.
List do Efezjan 1: 22 (BT)

Od zarania dziejów Bóg miał przygotowany dobry plan dla twojego życia, lecz wróg, diabeł, pokrzyżował Jego oryginalne plany, kiedy zwiódł na pokuszenie Adama i Ewę, a ci wysłuchali go, zamiast przestrzegać nakazów Boga. Bóg przekazał Adamowi oraz Ewie zwierzchnictwo i panowanie nad wszystkim, co znajdowało się w Ogrodzie Eden, lecz kiedy oni przez swój czyn okazali Mu nieposłuszeństwo, tym samym stracili swoją władzę i nagle okazało się, że szatan ma nad nimi przewagę.

Jak docierać do ludzi, do których wzywa cię Bóg

Jak docierać do ludzi, do których wzywa cię Bóg

Jezus rozpoczął swoją publiczną służbę w Nazarecie. Była to miejscowość, w której dorastał i w której mieszkali wszyscy jego bliscy znajomi i rodzina, a zatem miejsce, w którym każdy oczekiwałby mnóstwa uścisków, gratulacji i oklasków. Lecz dla Jezusa głoszenie w Nazarecie nie było dobrym doświadczeniem.

UA-80946718-1