jmm logo

Zadowolenie

Wdzięczność: klucz do upragnionego życia

Wdzięczność: klucz do upragnionego życia

Ostatnio spędziłam trochę czasu na rozważaniach, jaka postawa najbardziej zasmuca Boga. Uważam, że jest nią brak wdzięczności.

Jeśli jesteś rodzicem, to prawdopodobnie możesz się do tego odnieść. Ciężko pracujesz, aby dać swoim dzieciom wszystko, co możesz, i skwapliwie skorzystałbyś z okazji zrobienia tego jeszcze raz, gdybyś tylko mógł usłyszeć od nich: „Dzięki, tato, szczerze doceniam to wszystko, co dla mnie robisz”, albo: „Dziękuję ci, mamo”. Jednak nie wszystkie dzieci prezentują taką dojrzałość.

 

Możesz cieszyć się życiem – każdego dnia!

Możesz cieszyć się życiem – każdego dnia!

Czy cieszy cię wędrówka na ziemskim szlaku?
Prawdą jest, że Bóg pragnie, abyś każdego dnia był pełen radości. Wiedziałeś o tym? Jeśli nie, albo jeśli nie byłeś pewien, czy Bóg jest zadowolony z ludzi, którzy potrafią cieszyć się  życiem, spójrz, co napisano w Ewangelii Jana 10:10 (BT): „Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby /owce/ miały życie i miały je w obfitości”. Przekład The Amplified Bible, poszerzony o dodatkowe znaczenie oryginalnych słów, dodaje: „Przyszedłem, aby /owce/ miały życie i aby się nim cieszyły, aby miały je w obfitości (aż do pełna, aż będzie się przelewać)”.

Odnajdź miłość, radość i pokój, których pragniesz

Odnajdź miłość, radość i pokój, których pragniesz

Chciałabym zadać ci pewne pytanie: Czy kochasz siebie samego?
Poświęć chwilę czasu, aby się nad tym zastanowić. To jest bardzo ważne pytanie, ponieważ odpowiedź na nie, pokaże na ile możesz błogosławić miłością innych. Jeżeli nie kochasz siebie, nie będziesz w stanie obdarowywać Bożą miłością ludzi w twoim otoczeniu – nie możesz dawać tego, czego nie posiadasz...

Ucz się podążać za Duchem Świętym

Ucz się podążać za Duchem Świętym

Spędziłam całe lata chodząc swoimi własnymi drogami, zamiast poddać się prowadzeniu Ducha Świętego. Często myślałam, że czynienie tego, co chciałam sprawi, że będę szczęśliwa, tak naprawdę było wręcz przeciwnie i byłam bardzo niezadowoloną osobą.
Widzisz, to jest tak, że jeśli nie wypełniamy planu, który Bóg ma dla naszego życia, to nigdy nie będziemy czuć wewnętrznego pokoju i radości. Być może pewne rzeczy pozwolą ci na dobrą zabawę, lecz doświadczyłam tego, że zabawa i radość nie są tym samym i o wiele bardziej wolałabym przeżywać prawdziwą wewnętrzną radość...

On jest pełnią naszego życia

On jest pełnią naszego życia

Jestem żoną Dave'a Meyera od ponad 45 lat i bardzo dobrze poznałam wiele jego cech charakteru. Na przykład wiem, że Dave jest mężczyzną niezwykle cierpliwym, wyrozumiałym i łatwym w obejściu.
Związek z Dave'em przyniósł mi ogromną korzyść – również i ja stałam się bardziej cierpliwa i niefrasobliwa. Wyobraź więc sobie, co Bóg może zrobić dla ciebie, jeśli będziesz spędzać z Nim czas!
Wiele kobiet i mężczyzn w Biblii dążyło do poznania Boga...

UA-80946718-1