jmm logo

Wytrwałość

Rozwiązywanie węzłów... jeden po drugim

Rozwiązywanie węzłów... jeden po drugim

Wyobraź sobie swoje życie jako bezładną kupę sznurówek splątanych w węzły, a każda sznurówka jest w innym kolorze. Każdy ze sznurków przedstawia inny obszar twojego życia: twoją rodzinę, pracę itd. Ta plątanina może odzwierciedlać życie wielu z nas – chaotyczne, zagmatwane. Każdy supeł odwzorowuje pewien problem, a proces rozplątywania tych supłów i rozwikływania problemów będzie kosztował nas trochę czasu i wysiłków. Do rozsupłania wszystkich sznurówek będzie potrzeba sporo czasu, a rozwikłanie każdego z naszych problemów również nie nastąpi automatycznie.

Co robić, kiedy czekasz na Boga

Co robić, kiedy czekasz na Boga

Czasami, kiedy długo i ze skupieniem modlimy się o rozwikłanie jakiejś sprawy i nie dostajemy żadnej odpowiedzi, po prostu uczymy się, jak żyć z tą trudnością.
Czy modliłeś się kiedyś o rozwiązanie jakiegoś problemu w twoim życiu i zauważyłeś, że wciąż czekasz na przełom? Czy zastanawiasz się, dlaczego nie dostałeś jeszcze odpowiedzi? Czy czujesz się, jakby omijało cię zwycięstwo?

 

Kiedy Boży czas jest zbyt odległy

Kiedy Boży czas jest zbyt odległy

Każdy człowiek chce, by w jego życiu działy się dobre rzeczy, ale zbyt często pragniemy, by działy się właśnie teraz, nie później. Kiedy jednak sprawy nie układają się po naszej myśli, zaczynamy zadawać pytania: „Kiedy, Boże, kiedy?”. Przeważająca część z nas musi wzrastać w zaufaniu do Boga, zamiast skupiać się na zamartwianiu o „kiedy”. Jeśli brakuje ci radości i pokoju, to znaczy, że nie ufasz Bogu. Jeśli czujesz się wycieńczony umysłowo przez większość czasu, oznacza to  również, że nie ufasz Bogu.

Co zrobić, kiedy jesteś już wszystkim zmęczony

Co zrobić, kiedy jesteś już wszystkim zmęczony

Zwróciłeś kiedyś uwagę, jak wiele różnorodnych myśli każdego dnia przemyka przez nasze umysły? Niektóre z nich są dobre, a inne złe. Niestety, z natury skłonni jesteśmy skupiać się na tych złych, stąd też przyjmowanie ich nie wymaga od nas żadnego wysiłku woli. Wysiłek natomiast jest potrzebny, kiedy decydujemy się na zastąpienie negatywnych myśli pozytywnymi myślami.

Miej odwagę się różnić!

Miej odwagę się różnić!

Czy masz już dosyć gierek, noszenia masek i prób bycia kimś innym, niż jesteś? Czy nie chciałbyś zasmakować wolności, jaką daje bycie akceptowanym takim, jakim się jest, bez wewnętrznej presji, by być kimś, kim nawet nie wiesz, jak być? Czy chciałbyś się nauczyć, jak cieszyć swoją wyjątkowością i opierać się pokusie bycia jak wszyscy inni?

Bóg wiedział, co czyni, kiedy cię tworzył. Jesteś jedyny w swoim rodzaju – Bóg stworzył właśnie takim, jakim jesteś! Nadszedł już czas, abyś zdobył się na odwagę  i przestał czuć się niepewnie z samym sobą oraz polubił swoją odmienność.

Jak studiować Biblię?

Jak studiować Biblię?

Spędziłam jakieś 30 lat na rozważaniu Bożego Słowa i to całkowicie odmieniło moje życie. Dziękuję Bogu za wszystko, czego teraz jestem świadoma, ale to nie stało się na pstryknięcie palcem. Jeśli chcesz zobaczyć, jak twoje życie ulega zmianie, naucz się należycie studiować Biblię...

Nie unikaj konfrontacji

Nie unikaj konfrontacji

Większość ludzi nie lubi konfrontacji z innymi ludźmi. Jeśli ty nie masz z nią problemu, to wiedz, że należysz do mniejszości. W wielu osobach potrzeba stawienia czoła problemowi rodzi przerażenie; mówią, że sprawia im trudność. Kiedy trzeba rozprawić się z jakąś sytuacją albo człowiekiem, tacy ludzie uciekają, gdzie pieprz rośnie.

Graham – nasz prezent od Boga

Graham – nasz prezent od Boga

Roberta Rand
W 1987 roku pastorowie Rich i Robyn Wilkerson byli rodzicami trzech zdrowych synów. W lecie tamtego roku u sześciomiesięcznego Grahama rozwinęła się infekcja ucha, która wyglądała na zwyczajne zapalenie. Robyn poszła z synkiem do lekarza, ale leczenie nie pomogło – jego stan się pogarszał. Okazało się, że postawiono złą diagnozę: to nie było zapalenie ucha, lecz zagrażające życiu Grahama zapalenie opon mózgowych....

Dlaczego warto kończyć to, co zaczęliśmy

Dlaczego warto kończyć to, co zaczęliśmy

Pamiętam kobietę, która pojawiła się na jednej z moich konferencji. Będąc tam, spotkała kilka pań, które opowiedziały jej historie swojego życia. Mówiły o przemocy, której doświadczyły w przeszłości, i o tym jak uwolniły się od bolesnych wspomnień. Ponieważ sama borykała się z wieloma problemami  na skutek starych zranień, rozmowy zrobiły na niej wielkie wrażenie. Pod koniec konferencji powiedziała mi, że wyciągnęła z nich wielką lekcję.

Nie panikuj! To tylko test

Nie panikuj! To tylko test

W Słowie Bożym jest werset, który mówi: „Na świecie ucisk mieć będziecie” J 16.33 Myślę, że większość ludzi zgodziłaby się z tym stwierdzeniem, ale jeśli doczytamy do końca ten werset, znajdziemy słowa pełne zachęty, w których Jezus mówi:

„Ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.”

Prawda jest taka, że wszyscy przechodzimy w życiu przez trudny czas i musimy się uczyć jak w Chrystusie przezwyciężać te trudności.

UA-80946718-1