jmm logo

Umysł i usta

Jak mówienie właściwych słów może zmienić twoje życie

Jak mówienie właściwych słów może zmienić twoje życie

 

Zaczęłam palić papierosy w wieku dziewięciu lat i paliłam je przez długi czas. Lubiłam to! Zatem kiedy postanowiłam rzucić ten nałóg, napotkałam wielkie trudności.

Za każdym razem, gdy próbowałam zerwać z paleniem, wytrzymywałam ledwie parę godzin, a następnie zaczynałam krążyć dookoła, wybierając niedopałki ze śmietnika albo szukając papierosów po kieszeniach płaszcza – szukałam ich wszędzie tam, gdzie tylko mogłam!

 

Wykorzenianie źródła grzechu

Wykorzenianie źródła grzechu

Czy kiedykolwiek zdarza ci się myśleć, że poradzisz sobie ze wszystkim samodzielnie? Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się źle traktować innych ludzi? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wiedz, że grozi ci pycha – to bardzo poważna sprawa.

Czy właśnie to blokuje twoje szczęście?

Czy właśnie to blokuje twoje szczęście?

Joyce Meyer
Od zarania dziejów musieliśmy żyć wśród toksycznych zachowań, jakimi są uprzedzenia. Przyczyną większości wojen w historii świata było uprzedzenie i nienawiść. Ich dziecko to Holokaust i niewolnictwo. W Księdze Rodzaju Kain znienawidził Abla, a ta nienawiść nie została wypleniona na przestrzeni dziejów. Nienawidzenie ludzi to ciężka harówka. Nienawiść pozbawia człowieka wszystkiego co dobre w życiu. Nawet najróżniejsze sekty religijne, które przez długi czas deklarowały swoją miłość do bliźnich, w końcu zapłonęły nienawiścią z powodu pychy, która zrodziła się w sercach ich przywódców...

Odmień twoje życie siłą myśli

Odmień twoje życie siłą myśli

Joyce Meyer
Im dłużej żyję, tym bardziej zaczynam rozumieć, jak silne jest powiązanie między naszymi myślami a słowami. Żywię szczere przekonanie, że nauka o tej relacji jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich możemy nauczyć się w całym swoim życiu.
Tak wielu ludzi zakopało się w błędnym sposobie myślenia, który może rodzić w ich życiu mnóstwo problemów.

Najcenniejszy dar ze wszystkich

 Najcenniejszy dar ze wszystkich

Jest najbardziej niezwykły i zarazem uzasadniony. Im więcej o nim myślę, tym bardziej mnie zadziwia. Ten dar zsyła na nas błogosławieństwa, na które nie zasłużyliśmy i zdejmuje z nas kary, na które w pełni zasłużyliśmy. To zdecydowanie największy dar, jakim możesz kogokolwiek obdarzyć.
Ten dar to miłosierdzie.

Sześć sygnałów, że nadszedł czas, byś zamknął usta!

Sześć sygnałów, że nadszedł czas, byś zamknął usta!

 

Czy kiedykolwiek czułeś, że powinieneś przestać mówić parę minut wcześniej?

Ponieważ sama miałam z tym problem, chcę uchronić cię przed potencjalnym wypowiadaniem żenujących lub krzywdzących słów. Przygotowałam listę sześciu znaków ostrzegawczych, które dadzą ci znać, że nadszedł czas, byś zamknął usta.

 

Jak żyć posiadając umysł Chrystusowy

Jak żyć posiadając umysł Chrystusowy

Jednym z największych objawień w moim życiu jest to: mogę wybierać swoje myśli i uporządkować je w konkretnym celu. Innymi słowy: nie muszę myśleć o wszystkim, co tylko przychodzi mi do głowy. To było dla mnie objawienie zmieniające życie, ponieważ wiemy ze Słowa Bożego, że: „Jak człowiek myśli w sercu swoim, taki jest”. Można by to ująć w taki sposób: „Dokąd umysł zmierza, tam człowiek podąża”...

UA-80946718-1