jmm logo

Strach

Czy Bóg przyjdzie mi z pomocą?

Czy Bóg przyjdzie mi z pomocą?

Czy możesz jednocześnie pełnić Bożą wolę oraz być nieszczęśliwym?
Cóż, tak. Lecz równie dobrze możesz cieszyć się niesamowitym pokojem.
Przynoszę dobre wieści dla wszystkich, którzy mogą identyfikować się z tymi słowami: „Jestem w trudnym położeniu, ponieważ choć wierzę, że jestem tu z woli Bożej, okoliczności czynią mnie nieszczęśliwym, sfrustrowanym i przygnębionym”.

Nie unikaj konfrontacji

Nie unikaj konfrontacji

Większość ludzi nie lubi konfrontacji z innymi ludźmi. Jeśli ty nie masz z nią problemu, to wiedz, że należysz do mniejszości. W wielu osobach potrzeba stawienia czoła problemowi rodzi przerażenie; mówią, że sprawia im trudność. Kiedy trzeba rozprawić się z jakąś sytuacją albo człowiekiem, tacy ludzie uciekają, gdzie pieprz rośnie.

Jak uwolnić się od poczucia niepewności

Jak uwolnić się od poczucia niepewności

Współczesne społeczeństwo żyje w poczuciu niepewności. Wielu ludzi przechodzi kryzys tożsamości, ponieważ nie wiedzą, kim tak naprawdę są, i budują swoje poczucie wartości na niewłaściwym fundamencie – na tym, co robią, jak wyglądają, kogo znają, co wiedzą lub co posiadają...

Test naszego poczucia bezpieczeństwa

Test naszego poczucia bezpieczeństwa

W dzisiejszym społeczeństwie brak poczucia bezpieczeństwa szerzy się jak epidemia. Zbyt wielu ludzi – włączając w to niektórych chrześcijan żyje w strachu oraz niepewności, i nawet nie czują się najlepiej z samymi sobą. Kiedy Jezus umierał za nas na krzyżu, wydarzyło się coś, co ja nazywam „Bożą wymianą”. On wziął na siebie nasze grzechy i wszystko to, co było w nas niewłaściwe, a podarował nam swoją sprawiedliwość i uczynił nas doskonałymi w Nim.

UA-80946718-1