jmm logo

Relacje

Prawdziwa relacja z Bogiem

 Prawdziwa relacja z Bogiem

Jakie masz skojarzenia, kiedy myślisz o religii – czy jest to zestaw zasad, przepisów i obowiązków, czy może głęboka, osobista relacja z Bogiem?
Lubię myśleć o sobie jak o kimś, kto dzięki Jezusowi cieszy się osobistą relacją z Bogiem. Wierzę, że On umarł po to, byśmy mogli mieć żywą relację z Bogiem, nie zaś zestaw regułek i przepisów, którym musimy się podporządkować.

 

Rób, co w twojej mocy, wykorzystując to, co masz

Rób, co w twojej mocy, wykorzystując to, co masz

Czy radość wypełnia każdy dzień twojego życia? Właśnie taka jest Boża wola dla ciebie i z tego powodu dostałeś od Niego klucze do schowka ze szczęściem, zadowoleniem i radością, do którego możesz sięgać niezależnie od sytuacji, w której się znajdujesz.
Czy jesteś przekonany, że z powodu jakichś szczególnych okoliczności nie możesz cieszyć się szczęściem i zadowoleniem? To nieprawda! Klucze, które oferuje ci Bóg, zostały stworzone, by otworzyć to, o czym sądziłeś, że zostało zamknięte na wieki.

Sam nie musi znaczyć samotny

 Sam nie musi znaczyć samotny

Joyce Meyer
Samotność to wielki problem, który nęka wielu współczesnych ludzi. Ponieważ podróżuję po świecie, widzę, że coraz więcej osób prosi o pomoc i jasne wskazówki, jak mają sobie radzić z samotnością.
W Biblii Bóg mówi nam, że nie jesteśmy sami. On chce nas wybawić, dać nam pocieszenie i uleczyć. Kiedy jednak ludzi spotyka jakaś bolesna strata to – smutno o tym mówić – wielu nigdy sobie z nią nie poradzi. Czasami, w momentach nagłych tragedii, ból wydaje się być niemożliwy do uniesienia.

Usta mają swój własny umysł!

 Usta mają swój własny umysł!

Co, jeśli ci powiem, że źródło większości twoich problemów leży w tobie – konkretnie od szyi w górę? Znajdziesz je w myślach, które pochodzą z twojego umysłu oraz słowach, które biorą swoje źródło w ustach.
Musimy sobie uświadomić i zrozumieć, jaka moc drzemie w naszych myślach i słowach. Są tak potężne, że w zależności od ich natury mogą oblec nasze życie błogosławieństwami lub klątwą. Myśli i słowa przypominają ster statku – mogą wydawać się małe, ale określają kierunek, do którego zmierza twoje życie.

Godny czy niegodny: jak siebie postrzegasz?

 Godny czy niegodny: jak siebie postrzegasz?

Joyce Meyer
Lubisz siebie? Po latach niesienia ludziom pomocy na płaszczyźnie emocjonalnej, psychicznej, duchowej i społecznej olśniło mnie, że większość z nich tak naprawdę nie lubi siebie. Część z nich była tego świadoma, podczas gdy inni nie byli nawet na tropie zrozumienia, że prawdopodobnie właśnie to jest źródłem wielu ich problemów życiowych.

Życie z nadzieją, wizją przyszłości i pasją

 Życie z nadzieją, wizją przyszłości i pasją

Joyce Meyer

Czy wiesz, że Bóg stawia przed tobą wysokie wymagania i chce, byś miał równie wielkie nadzieje? Otóż tak właśnie jest. To, że poświęcił życie cię Swojego jedynego Syna, aby cię uwolnić, świadczy o tym, jak jesteś dla Niego cenny. Bóg wierzy w ciebie bardziej niż ty sam!

Kiedyś zwykłam myśleć, że Bóg jest mną rozczarowany, kiedy popełniam błędy. Bóg jednak zna każdą decyzję, którą podejmiemy w swoim życiu, i kocha nas mimo wszystko. Wie również, że może nas zmienić, jeśli będziemy żyć Jego Słowem.

Niecodzienna rada dotycząca walki ze stresem

Niecodzienna rada dotycząca walki ze stresem

Zgodnie ze słownikowym opisem stres jest „umysłowym, emocjonalnym lub fizycznym napięciem; obciążeniem, udręką”. Dodałabym do tego: „wywieranym na coś naciskiem lub poddenerwowaniem”. To stan, który wszyscy znamy zbyt dobrze . Stres jest normalną częścią życia codziennego i nikt z nas nie przeżyje choćby jednego dnia, nie doświadczając go w taki czy inny sposób.

Boży charakter

Boży charakter

Poznanie Bożego charakteru jest niezwykle ważne. Dlaczego? Ta wiedza pozwoli nam rozróżniać duchową rzeczywistość. Jeśli nie znamy Bożego charakteru, to jak w ogóle możemy rozpoznać, co pochodzi od Niego a co nie?
Biblia mówi, byśmy nie wierzyli we wszystko, co pojawia się w naszym życiu. Musisz testować i sprawdzać duchy. Kluczowa jest wiedza o tym, czym jest Bóg, a czym nie jest. Musimy rozpoznawać Boga w swojej codziennej aktywności.
Rzućmy okiem na trzy ważne cechy, którymi musi charakteryzować się Boży charakter...

Jak docierać do ludzi, do których wzywa cię Bóg

Jak docierać do ludzi, do których wzywa cię Bóg

Jezus rozpoczął swoją publiczną służbę w Nazarecie. Była to miejscowość, w której dorastał i w której mieszkali wszyscy jego bliscy znajomi i rodzina, a zatem miejsce, w którym każdy oczekiwałby mnóstwa uścisków, gratulacji i oklasków. Lecz dla Jezusa głoszenie w Nazarecie nie było dobrym doświadczeniem.

Jak naprawić swoje małżeństwo

Jak naprawić swoje małżeństwo

Sznur z trzech wiązek obrazuje moc, która ujawnia się, kiedy dwoje ludzi zgodnie robi coś, co jest zgodne z Bożą wolą dla nich. Kiedy dwoje staje się jednością, rodzi się z tego wielka moc.
Twoje małżeństwo może wypełnić się radością, jeśli zaczniesz żyć w zgodzie z mężem.

 

Sześć sygnałów, że nadszedł czas, byś zamknął usta!

Sześć sygnałów, że nadszedł czas, byś zamknął usta!

 

Czy kiedykolwiek czułeś, że powinieneś przestać mówić parę minut wcześniej?

Ponieważ sama miałam z tym problem, chcę uchronić cię przed potencjalnym wypowiadaniem żenujących lub krzywdzących słów. Przygotowałam listę sześciu znaków ostrzegawczych, które dadzą ci znać, że nadszedł czas, byś zamknął usta.

 

Nie mieszaj się, wyróżniaj się!

Nie mieszaj się, wyróżniaj się!

Trudno jest wyłączyć telewizor, posłuchać radia, otworzyć gazetę lub sprawdzić wiadomości w Internecie bez zderzenia się ze złem tego świata. Nie wiem, czy naprawdę żyjemy w „dniach ostatecznych” przed przyjściem Jezusa, ale jestem pewna, że dziś jesteśmy dużo bliżej tych dni niż wczoraj.

Wielu chrześcijan chce wiedzieć, kiedy powróci Jezus, i ja również czekam na ten dzień... ale jest powód, dla którego Bóg nam nie zdradził, kiedy on nadejdzie. Otóż Pan nie chce, byśmy po prostu przygotowali się na przyjście Jezusa... On chce, byśmy żyli w gotowości!

Graham – nasz prezent od Boga

Graham – nasz prezent od Boga

Roberta Rand
W 1987 roku pastorowie Rich i Robyn Wilkerson byli rodzicami trzech zdrowych synów. W lecie tamtego roku u sześciomiesięcznego Grahama rozwinęła się infekcja ucha, która wyglądała na zwyczajne zapalenie. Robyn poszła z synkiem do lekarza, ale leczenie nie pomogło – jego stan się pogarszał. Okazało się, że postawiono złą diagnozę: to nie było zapalenie ucha, lecz zagrażające życiu Grahama zapalenie opon mózgowych....

Miłość wszystko zmienia

Miłość wszystko zmienia

Czy chcesz i jesteś gotów zdobyć wiedzę na temat życia w miłości? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że wymaga ono wcześniejszego przygotowania i zaangażowania.

Żeby zrozumieć istotę miłości, musimy odnowić nasze umysły. Miłość jest namacalna; nie jest jedynie czymś duchowym, czego nie można dostrzec lub dotknąć. Miłość jest aktem woli, podjęciem decyzji, że będziemy traktować ludzi w taki sposób, jak czynił to Jezus.

Dlaczego wzmożone wysiłki nie zmienią twojego życia

Dlaczego wzmożone wysiłki nie zmienią twojego życia

Zmiana jest konieczna – jest częścią życia. I większość ludzi przyznałaby, że chcieliby, aby ich życie się zmieniło. Chcieliby zmiany okoliczności, zmiany osób w swoim otoczeniu, zmiany świata... Wygląda na to, że rzadko przyznajemy, że to my powinniśmy się zmienić.
Prawda jest taka, że aby nastąpiła zmiana, o wiele więcej zależy od ciebie , niż jesteś tego świadomy...

UA-80946718-1