jmm logo

Przeznaczenie

Nie mieszaj się, wyróżniaj się!

Nie mieszaj się, wyróżniaj się!

Trudno jest wyłączyć telewizor, posłuchać radia, otworzyć gazetę lub sprawdzić wiadomości w Internecie bez zderzenia się ze złem tego świata. Nie wiem, czy naprawdę żyjemy w „dniach ostatecznych” przed przyjściem Jezusa, ale jestem pewna, że dziś jesteśmy dużo bliżej tych dni niż wczoraj.

Wielu chrześcijan chce wiedzieć, kiedy powróci Jezus, i ja również czekam na ten dzień... ale jest powód, dla którego Bóg nam nie zdradził, kiedy on nadejdzie. Otóż Pan nie chce, byśmy po prostu przygotowali się na przyjście Jezusa... On chce, byśmy żyli w gotowości!

Super-Moc

Super-Moc

Odkryj niesamowitą rolę Ducha Świętego w twoim codziennym życiu

Większość z nas zna historie superbohaterów – fikcyjnych bohaterów, takich jak Superman, którzy cechują się wielką mocą...

Miłość wszystko zmienia

Miłość wszystko zmienia

Czy chcesz i jesteś gotów zdobyć wiedzę na temat życia w miłości? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że wymaga ono wcześniejszego przygotowania i zaangażowania.

Żeby zrozumieć istotę miłości, musimy odnowić nasze umysły. Miłość jest namacalna; nie jest jedynie czymś duchowym, czego nie można dostrzec lub dotknąć. Miłość jest aktem woli, podjęciem decyzji, że będziemy traktować ludzi w taki sposób, jak czynił to Jezus.

Jesteś wierzącym czy zabiegającym?

Jesteś wierzącym czy zabiegającym?

Jesteśmy zbawieni przez łaskę... dzięki wierze. Cóż za wspaniały dar! Niestety, zbyt wielu chrześcijan żyje w sposób opisany w Liście do Galacjan 3:3 (AMP): Czyż jesteście aż tak nierozumni, że zacząwszy [nowe duchowe życie] w Duchu, dążycie do osiągnięcia doskonałości [zależności] w oparciu o ciało?

Jak być pewną siebie mamą – część 2

Jak być pewną siebie mamą – część 2

Nikt nie jest doskonały.
Czasem mamy przegapiają cudowne chwile, które mogłyby dać im wiele radości, ponieważ zamiast cieszyć się dziećmi i sobą, porównują się do innych matek. Jednak Słowo Boże mówi, że nie należy porównywać się do innych (por. 2 List do Koryntian 10:12).
Bóg nie chce, abyś była taka, jak inne matki. Pragnie, abyś cieszyła się faktem, że jesteś niepowtarzalna!

Jak być pewną siebie mamą – część 1

Jak być pewną siebie mamą – część 1

Wychowuj swoje dzieci, będąc spokojną, cierpliwą i pewną siebie.
Raz na jakiś czas każda mama wątpi w swoje zdolności rodzicielskie. Takie chwile pojawiają się już na etapie pielęgnowania noworodka. Zadaje sobie pytanie: Czy robię to dobrze? Przez cały okres dzieciństwa i dojrzewania dzieci zdarza jej się wpadać w złość z powodu bezradności, związanej z problemami wychowawczymi. Zadaje sobie kolejne pytania: Czy podejmuję dobre decyzje? Czy moje dzieci wyrosną na przyzwoitych ludzi? Czy wiedzą, że Bóg jest z nimi, kiedy popełniają błędy? Nawet kiedy dorosną, martwimy się, ponieważ na zawsze pozostaną naszymi dziećmi...

Ostań się w walce

Ostań się w walce

Niemożliwym jest włączyć telewizor lub słuchać radia, poczytać gazetę, czy też przeglądać strony internetowe, bez zmierzenia się oko w oko ze złem tego świata. Nie wiem tego, czy naprawdę żyjemy w ostatnich już dniach przed powtórnym przyjściem Chrystusa, lecz jestem pewna, że jesteśmy dziś o wiele bliżsi końca niż byliśmy wczoraj.

Wielu chrześcijan jest bardzo zainteresowanych tym, kiedy Jezus powróci, ja również bardzo czekam na ten dzień, lecz jest pewien powód dlaczego Bóg nie powiedział nam, kiedy ten dzień nastąpi. On nie chce, abyśmy w sposób dokonany przygotowali się na powtórne przyjście Chrystusa, lecz pragnie, abyśmy żyli tymi przygotowaniami i oczekiwaniem.

UA-80946718-1