jmm logo

Praktyczne życie

Jak mówienie właściwych słów może zmienić twoje życie

Jak mówienie właściwych słów może zmienić twoje życie

 

Zaczęłam palić papierosy w wieku dziewięciu lat i paliłam je przez długi czas. Lubiłam to! Zatem kiedy postanowiłam rzucić ten nałóg, napotkałam wielkie trudności.

Za każdym razem, gdy próbowałam zerwać z paleniem, wytrzymywałam ledwie parę godzin, a następnie zaczynałam krążyć dookoła, wybierając niedopałki ze śmietnika albo szukając papierosów po kieszeniach płaszcza – szukałam ich wszędzie tam, gdzie tylko mogłam!

 

Masz kłopoty? Wymień się z Bogiem...

Masz kłopoty? Wymień się z Bogiem...

Czy wiesz, że Bóg chce z tobą pohandlować? Przygotował dla ciebie ofertę, która pozostaje aktualna w każdej minucie każdego dnia. Zdumiewa mnie to, jak niewielu z nas tak naprawdę z niej skorzystało. Bóg chce, byś dał Mu wszystkie swoje troski, problemy i porażki. W zamian da ci Swój pokój i radość. Na dodatek zobowiązuje się strzec cię i opiekować się tobą.

Biblijne wersety, które uzdrowią umysł

Biblijne wersety, które uzdrowią umysł

Kiedy zaczniesz żądać, aby wróg oddał ci twój umysł, bądź pewien, że nie zwróci ci go w pokojowy sposób. Będziesz musiał stoczyć bitwę z jego kłamstwami i chaosem, który zasiał.
Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, jest głośne zadeklarowanie, że nie dopuścisz, by jakakolwiek siła z zewnątrz – czy to pochodzenia ludzkiego, czy duchowego – wpłynęła na zmianę twojego sposobu myślenia. Istnieją takie prawa duchowe, którym demony muszą się przyporządkować. Nie mogą one nękać człowieka, który nie pozwala im zostać. Twoją mocą jest imię Jezusa, Krew Jezusa i Słowo Boże. Proś Boga, aby pomógł ci rozpoznać diabelskie kłamstwa.

Jak uchronić się przed depresją

Jak uchronić się przed depresją

Czy uważasz, że możesz być szczęśliwy tylko, kiedy wszystko układa się po twojej myśli? Jeśli uważasz, że nie doświadczysz radości, dopóki twoja sytuacja nie ulegnie zmianie, to nigdy nie będziesz szczęśliwy. Każdy z nas czasami znajduje się w dołku, a przygnębienie wywołują najróżniejsze przyczyny, ale nie możemy pozwolić, by okoliczności panowały nad naszymi emocjami.

Co zrobić, kiedy jesteś już wszystkim zmęczony

Co zrobić, kiedy jesteś już wszystkim zmęczony

Zwróciłeś kiedyś uwagę, jak wiele różnorodnych myśli każdego dnia przemyka przez nasze umysły? Niektóre z nich są dobre, a inne złe. Niestety, z natury skłonni jesteśmy skupiać się na tych złych, stąd też przyjmowanie ich nie wymaga od nas żadnego wysiłku woli. Wysiłek natomiast jest potrzebny, kiedy decydujemy się na zastąpienie negatywnych myśli pozytywnymi myślami.

Jak czynić w życiu trwałe zmiany

Jak czynić w życiu trwałe zmiany

Jak poważnie pochodzisz do dokonywania zmian w swoim życiu? Nie brak wśród nas ludzi, którzy chcą, by ich życie uległo zmianie, lecz... nic z tym nie robią.
Jeśli szczerze pragniesz pewnych przemian oraz doświadczenia pełni życia, które dostałeś od Jezusa przez Jego śmierć, to poniżej znajdziesz spis kilku czynności, które będziesz musiał wykonać.

 

Pożegnaj się z lękiem i ciesz się życiową wędrówką

Pożegnaj się z lękiem i ciesz się życiową wędrówką

Joyce Meyer
Moja definicja nadziei brzmi: „radosne oczekiwanie na dobre rzeczy”. Czy liczysz na to, że przydarzy ci się coś dobrego? Czy o poranku rozpiera cię ekscytacja i nie możesz się doczekać, co przyniesie ci życie? Tak może się stać, jeśli nauczysz się, jak świętować i cieszyć się podróżą zwaną życiem.
Wszystko, co żyje, znajduje się w ruchu. Bez poruszania się i rozwoju nie ma życia. Kiedy coś ustaje w rozwoju, to znaczy, że jest już martwe. Innymi słowy, tak długo jak żyjemy będziemy musieli wciąż obierać jakiś kurs – i powinniśmy cieszyć się sobą, kiedy jesteśmy w drodze.

Siedem powodów, dla których nie dbamy o siebie

Siedem powodów, dla których nie dbamy o siebie

Joyce Meyer
Odkąd prowadzę swoją służbę, spotkałam mnóstwo osób. Smutną rzeczą jest to, że zbyt często widuję ludzi, którzy nie dbają o siebie. Wielu z nich czuje się okropnie i to widać. Każdy może zauważyć to w ich wyglądzie i sposobie życia. Nie możesz wyglądać świetnie, jeśli nie czujesz się świetnie. Twoje samopoczucie zawsze się w pewien sposób uzewnętrzni. Może być widoczne przez twoją mowę ciała, mętne spojrzenie, a nawet odcień skóry.

Dziel się miłością i niech się nigdy nie wyczerpie!

 Dziel się miłością i niech się nigdy nie wyczerpie!

Joyce Meyer

Kochanie i bycie kochanym nadaje sens naszemu życiu. Nie brakuje ludzi, którzy kiedyś czuli się niekochani. W takich chwilach łatwo pozwalamy, by przenikały nas złe myśli, ale czyniąc to, narażamy się na przygnębienie i depresję.
Miłość jest siłą życiową. Jest tym, co zmusza ludzi do wstawania każdego ranka i daje im energię do życia. Miłość wzbogaca egzystencję o celowość i znaczenie. Gdziekolwiek nie spojrzysz, tam zauważysz ludzi szukających miłości... ale ci ludzie poszukują w złych miejscach. Prawdziwą miłością jest Bóg, więc nie znajdą obiektu swoich poszukiwań, dopóki nie odnajdą Jego. życiu na różne sposoby. Te metody mogą z początku wydawać się dobre, ale ostatecznie daremne poszukiwania przyprawią ich o irytacje, rozczarowanie i poczucie pustki. Jedynym sposobem, który pomoże im odnaleźć prawdziwe spełnienie i którego tak rozpaczliwie poszukują jest chodzenie w miłości – okazywanie miłości innym.

Co musisz wiedzieć o odpieraniu pokus

Co musisz wiedzieć o odpieraniu pokus

Pokusy i ich odpieranie stanowią część naszego codziennego życia. Nie wydaje mi się, byśmy przeżyli choć jeden dzień, podczas którego nie doświadczylibyśmy kuszenia do grzechu: zezłoszczenia się na kogoś, poddania się, zamartwiania lub narzekania, albo niedotrzymania złożonej komuś obietnicy...

Zwyciężanie w bitwie

Zwyciężanie w bitwie

Przez lata swojego życia nauczyłam się jednej rzeczy: im bliższa jest nasza relacja z Bogiem, tym potężniejsze będzie nasze życie. Dzieje się tak dlatego, że upodabniamy się i zaczynamy działać podobnie jak ludzie, z którymi spędzamy dużo czasu. Zatem jeśli będziemy często przebywać z Chrystusem, to ostatecznie zaczniemy Go przypominać. Kłopot w tym, że niewielu z nas tak czyni...

Do wzięcia jest jeszcze więcej wolności

Do wzięcia jest jeszcze więcej wolności

Ew. Jana 8: 31 – 32 czytamy, że w Chrystusie znajdziemy wyzwolenie. Jeśli zastanowisz się nad tym przez chwilę, to dojdziesz do wniosku, że nie jesteś po prostu wolny od różnych rzeczy. Masz również wolność niezbędną do robienia pewnych rzeczy.Od czego jesteś wolny?

Jak pozbyć się wątpliwości i rozniecić wiarę?

Jak pozbyć się wątpliwości  i rozniecić wiarę?

 

Rozwinęłam w sobie takie podejście do życia, dzięki któremu jestem zwycięzcą w Jezusie Chrystusie: „Ukończę Boży bieg, będę radować się swoją wędrówką, wypełnię swoje przeznaczenie i będę mieć wszystko, za co umarł Jezus!”.

Zanim nauczyłam się tej postawy, walczyłam z dwiema rzeczami, którymi obarczał mnie diabeł: zwątpieniem i niewiarą.

 

Cztery kroki, które pomogą ci szczerze przebaczać

Cztery kroki, które pomogą ci szczerze przebaczać

Wybaczanie to niełatwe zadanie. Możesz mi zaufać, wiem coś o tym! Jednak wiem również, że można tego dokonać. Zgodnie z obietnicą z Listu do Filipian 4: 13 wiemy, że z Bożą pomocą możemy dokonać wszystkiego.

Wielu z was pewnie wie, że mój ojciec wykorzystywał mnie seksualnie, odkąd ukończyłam trzeci rok życia aż do 18 roku życia. Opuściłam swój dom rodzinny tak szybko, jak tylko mogłam, ale przez wiele lat nosiłam w swoim sercu gorycz i nieprzebaczenie.

Moc pokoju

Moc pokoju

Postawa serca pełnego pokoju jest nieoceniona. Takie nastawienie zdaje się mówić: „Ufam Bogu”. To mocno przemawia do ludzi. Żeby jednak stale zachowywać pokój, potrzeba czasu, skupienia i Bożej łaski.Jednym ze sposobów rozwinięcia w sobie i utrzymania pokoju jest nauczenie się, jak żyć „dniem dzisiejszym”...