jmm logo

Naucznie

Nie jesteś moim szefem!

Nie jesteś moim szefem!

Czym tak naprawdę jest zniewolenie? Prawdopodobnie niejednokrotnie słyszałeś już jak mówiłam coś w rodzaju: „Bóg uratuje mnie z niewoli” lub: „Jestem niewolnikiem”. Być może zniewolenie brzmi trochę przerażająco, ale kiedy się nad tym zastanowisz, to zazwyczaj chodzi tylko o zły nawyk. Taki, który masz już tak długo, że wydaje się, iż posiada nad tobą władzę.
W rzeczywistości możesz jednak zdecydować się na wyrobienie nowych przyzwyczajeń.

Jak czynić w życiu trwałe zmiany

Jak czynić w życiu trwałe zmiany

Jak poważnie pochodzisz do dokonywania zmian w swoim życiu? Nie brak wśród nas ludzi, którzy chcą, by ich życie uległo zmianie, lecz... nic z tym nie robią.
Jeśli szczerze pragniesz pewnych przemian oraz doświadczenia pełni życia, które dostałeś od Jezusa przez Jego śmierć, to poniżej znajdziesz spis kilku czynności, które będziesz musiał wykonać.

 

Wybierz odwagę

Wybierz odwagę

Bóg ma wspaniały plan dla naszego życia. Kiedy umieszcza w naszym sercu marzenia i pragnienia, zazwyczaj jesteśmy podekscytowani, ale czasem są to wyzwania, którym towarzyszą obawy. Lęk przypomina kłody, rzucane nam pod nogi przez nieprzyjaciela. Jednak zamiast mu ulegać, możemy postanowić, że będziemy zuchwali, pewni siebie i odważni w Chrystusie.
Ważne jest, abyśmy zrozumieli, że odwaga nie oznacza braku lęku. Odwaga to działanie pomimo strachu. Jeśli przyjmiemy taką postawę, Bóg poprowadzi nas przez sam środek naszych lęków, ku wypełnieniu Swojej doskonałej woli dla naszego życia.

Owoce Ducha Świętego

Owoce Ducha Świętego

„Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.” List do Galacjan 5.22-23

Być może tego nie wiesz, lecz kiedy przyjąłeś Jezusa do serca, cały owoc Ducha Świętego został zasadzony w Twoim wnętrzu w postaci nasienia.Dzięki Duchowi Świętemu możesz doświadczać radości i pokoju w każdych okolicznościach, niezależnie od tego, jak bolesne i trudne by one nie były...

UA-80946718-1