jmm logo

Myśli

Wykorzenianie źródła grzechu

Wykorzenianie źródła grzechu

Czy kiedykolwiek zdarza ci się myśleć, że poradzisz sobie ze wszystkim samodzielnie? Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się źle traktować innych ludzi? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wiedz, że grozi ci pycha – to bardzo poważna sprawa.

Pokoju, gdzie cię zgubiłam?

Pokoju, gdzie cię zgubiłam?

Przez wiele lat żyłam, poszukując pokoju.
Byłam sfrustrowana, zagubiona, drażliwa, wiecznie zdenerwowana i niespokojna.

Dziś mogę cieszyć się pokojem. Ale gdybym przestała go szukać, mogłabym go nigdy nie odnaleźć. Bóg chciał mnie nauczyć, że powinnam o pokój zabiegać.
Czasami chcemy, żeby jakaś sytuacja uległa zmianie, ale jesteśmy niechętni do podjęcia działań w tym kierunku.

Czy właśnie to blokuje twoje szczęście?

Czy właśnie to blokuje twoje szczęście?

Joyce Meyer
Od zarania dziejów musieliśmy żyć wśród toksycznych zachowań, jakimi są uprzedzenia. Przyczyną większości wojen w historii świata było uprzedzenie i nienawiść. Ich dziecko to Holokaust i niewolnictwo. W Księdze Rodzaju Kain znienawidził Abla, a ta nienawiść nie została wypleniona na przestrzeni dziejów. Nienawidzenie ludzi to ciężka harówka. Nienawiść pozbawia człowieka wszystkiego co dobre w życiu. Nawet najróżniejsze sekty religijne, które przez długi czas deklarowały swoją miłość do bliźnich, w końcu zapłonęły nienawiścią z powodu pychy, która zrodziła się w sercach ich przywódców...

Odmień twoje życie siłą myśli

Odmień twoje życie siłą myśli

Joyce Meyer
Im dłużej żyję, tym bardziej zaczynam rozumieć, jak silne jest powiązanie między naszymi myślami a słowami. Żywię szczere przekonanie, że nauka o tej relacji jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich możemy nauczyć się w całym swoim życiu.
Tak wielu ludzi zakopało się w błędnym sposobie myślenia, który może rodzić w ich życiu mnóstwo problemów.

Jeśli kochasz Boga...

Jeśli kochasz Boga...

Nikt nie powinien być zadowolony z pośledniego życia, nastawionego na przetrwanie. Bóg ma wielki plan dla każdej pojedynczej osoby, w związku z tym chciałabym cię zachęcić, abyś sięgnął po najlepsze życie, jakim Bóg może cię obdarować. Jeśli chcesz wieść obfite życie, to wiedz, że kluczem do niego jest posłuszeństwo wobec Boga i zrozumienie, jak bardzo cię kocha!

Jak przezwyciężyć negatywne myślenie i żyć nadzieją

Jak przezwyciężyć negatywne myślenie i żyć nadzieją

Czy masz nadzieję na przyszłość? Czy raczej spodziewasz się, że spotka cię jedynie rozczarowanie i wszystko, co najgorsze?
Gdy dorastałam, wpajano we mnie pesymizm. Żyłam w atmosferze przemocy, otoczona ludźmi negatywnie nastawionymi do świata. Codziennością był dla mnie alkoholizm w rodzinie, pouczanie, narzekanie i poczucie strachu... W rezultacie wypracowałam w sobie postawę oczekiwania na najgorsze. Uznałam, że lepiej nie spodziewać się niczego dobrego, niż się spodziewać, a potem czuć rozczarowanie.

Często zastanawiałam się: Co złego się znów wydarzy?

Dopiero gdy dorosłam, uświadomiłam sobie, że przeczucie, iż stanie się coś złego, wynika z tego, że wciąż karmiłam się złym nastawieniem.

Nie możemy polegać na emocjach i się nimi kierować

Nie możemy polegać na emocjach i się nimi kierować

Bardzo łatwo jest podjąć decyzję na podstawie tego, co chcemy, myślimy lub czujemy, czyli tego, co mówią nam nasze emocje w tej sytuacji w danej chwili. Musimy być bardzo ostrożni, aby nie kierować się w życiu emocjami. Musimy być prowadzeni w sposób o wiele mądrzejszy i pozostawać w zależności od czegoś o wiele większego, a mianowicie Bożego Słowa...

UA-80946718-1