jmm logo

Emocje

Jak zrobić przerwę, zanim pękniesz

Jak zrobić przerwę, zanim pękniesz

Dążenie do życia wolnego od napięcia podsunęło mi pewne wnioski: jeśli pragnę pokoju, a nie konsekwencji życia w stresie, to w każdej sytuacji muszę się zastanowić, w jakim kierunku Bóg chce, bym się udała. Nasz Bóg jest Bogiem pokoju. Jeśli będzie nas gdzieś prowadzić, to zawsze Jego celem będzie pokój i radość, nigdy zaś niepokój i frustracje. Dlatego też musimy słuchać Jego głosu. Podążając za Nim, odnajdziemy pokój i przezwyciężymy stres, który tak bardzo absorbuje współcześnie naszą uwagę i wysiłki.

Jak pokonać rozpacz i osamotnienie

Jak pokonać rozpacz i osamotnienie

Słyszę wciąż, że największym problemem, z jakim zmagają się współcześni ludzie, jest rozpacz i osamotnienie. Ludzie doświadczają wielkich strat w swoim życiu i smutno mi o tym mówić, ale wielu z nich nigdy nie dojdzie do siebie. W chwilach tragedii, kiedy ból wydaje się być nie do zniesienia, szatan dostrzega okazję do trwałego zniewolenia całej rodziny lub pojedynczej osoby. Śmierć ukochanej osoby, rozwód albo zerwanie innej bliskiej relacji może wywoływać rozpacz i większość ludzi przechodzi przez proces wypełniony rozpaczą i żałobą.

Co zrobić, by nie pęknąć

Co zrobić, by nie pęknąć

W obecnych czasach społeczeństwo narzuca szybkie tempo i z każdym mijającym rokiem nakłada na nas coraz więcej żądań. Ludzie nieustannie się śpieszą i często bywają nieuprzejmi i wybuchowi. Wielu ludzi zdradza oznaki stresu wynikające z problemów finansowych, małżeńskich, niepokoi się swoimi dorastającymi dziećmi. Z powodu przepracowania ludzie ci doświadczają fizycznego i umysłowego napięcia. Ten tryb życia skutkuje często problemami zdrowotnymi – które jedynie potęgują stres.

Walka z lękiem i uwolnienie

 Walka z lękiem i uwolnienie

Jeśli nie pamiętasz wiele z moich nauk o strachu, przypomnę ci, że lęk nie jest dziełem Boga, lecz pochodzi od szatana (zob. 2 List do  Tymoteusza 1: 7). Każdy strach, który odczuwasz, jest manifestacją królestwa ciemności. W swoich nauczaniach często powtarzam, że to lęk jest „duchem mistrzowskim”. Jest to duch, którym posługje się szatan, kiedy próbuje zapanować nad Bożymi ludźmi i odciąć ich od przewodnictwa prawdziwego Mistrza, Jezusa Chrystusa.

Jak się podnieść po doznanym rozczarowaniu

Jak się podnieść po doznanym rozczarowaniu

 

Joyce Meyer

Każdy z nas raz na jakiś czas traci siły – nie tylko fizyczne, ale i emocjonalne. Niestety, jeśli chodzi o branie się w garść, to łatwiej o tym mówić, a trudniej wykonać. Nie potrzeba żadnego szczególnego talentu, żeby się poddać albo położyć na bocznym torze drogi swojego życia i powiedzieć: „Rezygnuję!”. W rzeczywistości droga prowadząca do chronicznego zniechęcenia, poczucia beznadziejności i desperacji często brukowana jest zwykłymi, szarymi dniami, które są pełne niewielkich, zwyczajnych rozczarowań. Zgodnie ze słownikiem Webstera, słowo „rozczarowanie” oznacza: „uczucie niespełnionych nadziei, pragnień lub oczekiwań”. Innymi słowy, kiedy nastawiamy się, że coś się wydarzy, a ta nadzieja nie zostaje spełniona, odczuwamy rozczarowanie. Czujemy się zawiedzieni albo zdradzeni.

Najlepsza metoda na rozpoczęcie dnia

Najlepsza metoda na rozpoczęcie dnia

Bóg chce, byśmy byli radośni każdego, zwykłego dnia – nawet w najgorszych chwilach naszego życia.

Zrozumienie tego zajęło mi wiele lat, lecz teraz już wiem, że najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia jest dziękowanie Bogu za wszystko, co dla mnie uczynił i pytanie Go, jak mogę pobłogosławić innych ludzi.
W moim życiu było wiele takich chwil, kiedy ogarniał mnie lęk na myśl o mierzeniu się z trudnościami kolejnego dnia. Jedyną rzeczą, na jakiej mogłam skupić myśli, była moja sytuacja – zastanawiałam się, jak damy radę z Dave'em opłacić rachunki albo zająć się wszystkim, co musi zostać zrobione. Czasami chciałam po prostu naciągnąć kołdrę na głowę i nie wstawać z łóżka.
Tak bardzo się troszczyłam, że umknęło mi sedno: Bóg stworzył nowy dzień i chce, bym się nim cieszyła.

Doskonała miłość usuwa bojaźń

Doskonała miłość usuwa bojaźń

Joyce Meyer
Czy cierpisz z powodu lęku albo braku poczucia bezpieczeństwa? Masz problem z lękiem przed niedostatkiem? Czy martwisz się tym, że Bóg nie przyjdzie do ciebie, kiedy będziesz w potrzebie?
Ja również myślałam w ten sposób...
Dosłownie chorowałam ze smutku z powodu wielu rzeczy, włączając w to moje złe doświadczenia życiowe, strach przed przyszłością, problemami finansowymi i obawy przed tym, co myślą o mnie inni. Ponieważ nie mogłam oddalić od siebie tych myśli, przeżywałam męki.

Wykorzystywanie i cud odnowy

Wykorzystywanie i cud odnowy

W dzieciństwie wykorzystywano mnie seksualnie i psychicznie, byłam gnębiona werbalnie i fizycznie. Nad wieloma z was się znęcano i być może wy też macie do czynienia z ludźmi, którzy wyrośli w niewłaściwej, toksycznej atmosferze.Co w ogóle oznacza termin „wykorzystywać”? Znaczy on „nadużywać, posługiwać się w niewłaściwy sposób, zużywać lub uszkadzać przez maltretowanie”.

Mam głowę na karku!

Mam głowę na karku!

Joyce Meyer
W jakim stanie jest twój umysł? Czy zauważasz zmiany jego działania? Raz możesz być spokojny, pełen pokoju i pewny siebie, a potem możesz dostrzec, że zachowujesz się niespokojnie, niepewny i zmartwiony. W moim życiu były chwile, w których doświadczałam obu tych stanów. Czasami mogłam z łatwością podjąć decyzję i w niej wytrwać, z kolei innym razem nie mogłam się na nic zdecydować. Wątpliwości, lęk i niepewność niemiłosiernie mnie dręczyły. Próbowałam dokonać wyboru, lecz tego nie umiałam.

Czy emocje doprowadzają cię do szału?

Czy emocje doprowadzają cię do szału?

Joyce Meyer
Codzienne wahania emocji stanowią jedną z głównych trudności w relacjach międzyludzkich. Zamiast jeździć po emocjonalnej kolejce górskiej, musimy stać się zrównoważonymi, solidnymi, niezłomnymi, wytrwałymi i zdeterminowanymi ludźmi. Jeśli będziemy dalej pozwalać, by emocje brały nad nami górę, to nie ma szans, że kiedykolwiek staniemy się taką osobą, jaką powinniśmy być. Oczywiście nikt z nas nigdy nie wypierze się z emocji do szczętu, ale każdy może się nauczyć, jak nimi zarządzać, nie pozwalając, by one panowały nad nami.

Naucz się lubić siebie

Naucz się lubić siebie

Joyce Meyer
Czy zdajesz sobie sprawę, że powinniśmy rozdzielać nasze czyny od tego, kim jesteśmy? Fakty są takie, że nie robię wszystkiego dobrze przez cały czas, ale nie wpływa to na to, kim jestem. Wiem, że jestem kochana przez Boga i wciąż pozostaję dobrym człowiekiem. Popełniam w życiu błędy – jestem pewna, że w przyszłości też będę je popełniać – ale wciąż siebie lubię.

Najcenniejszy dar ze wszystkich

 Najcenniejszy dar ze wszystkich

Jest najbardziej niezwykły i zarazem uzasadniony. Im więcej o nim myślę, tym bardziej mnie zadziwia. Ten dar zsyła na nas błogosławieństwa, na które nie zasłużyliśmy i zdejmuje z nas kary, na które w pełni zasłużyliśmy. To zdecydowanie największy dar, jakim możesz kogokolwiek obdarzyć.
Ten dar to miłosierdzie.

Jak zaufanie Bogu może odmienić twoje życie

Jak zaufanie Bogu może odmienić twoje życie

Przez długi czas moje życie było pełne niepokoju. Naprawdę smuci mnie, kiedy przypomnę sobie te wszystkie lata, które zmarnowałam, żyjąc w ten sposób. Byłam chrześcijanką, chodziłam do kościoła, ale spędzałam wiele czasu, zamartwiając się rzeczami, na które nie mogłam nic zaradzić, i przez większość czasu towarzyszyło mi poczucie winy... potępiałam się, nie czułam pokoju i nie potrafiłam cieszyć się życiem.
Na szczęście przeszłam radykalną zmianę. Rozwinęłam w sobie nawyk ufania Bogu i teraz moje życie jest warte przeżycia.

Co musisz wiedzieć o odpieraniu pokus

Co musisz wiedzieć o odpieraniu pokus

Pokusy i ich odpieranie stanowią część naszego codziennego życia. Nie wydaje mi się, byśmy przeżyli choć jeden dzień, podczas którego nie doświadczylibyśmy kuszenia do grzechu: zezłoszczenia się na kogoś, poddania się, zamartwiania lub narzekania, albo niedotrzymania złożonej komuś obietnicy...

Do wzięcia jest jeszcze więcej wolności

Do wzięcia jest jeszcze więcej wolności

Ew. Jana 8: 31 – 32 czytamy, że w Chrystusie znajdziemy wyzwolenie. Jeśli zastanowisz się nad tym przez chwilę, to dojdziesz do wniosku, że nie jesteś po prostu wolny od różnych rzeczy. Masz również wolność niezbędną do robienia pewnych rzeczy.Od czego jesteś wolny?

UA-80946718-1