jmm logo

Słowo na każdy dzień

Odrzuć troski i...wysławiaj Go!

„Bójcie się Pana, święci Jego, gdyż bogobojni nie doświadczają biedy”. Ks. Psalmów 34:10 (BT)

Pamiętam, gdy pewnego poranka usiadłam, aby się pomodlić, lecz zamiast tego zaczęłam zamartwiać się najróżniejszymi sprawami i rozważać, co mogę z nimi zrobić.
Nagle usłyszałam cichy, spokojny głos, wydobywający się ze środka mojej duszy, który mówił do mnie: „Joyce, zamierzasz teraz wielbić swoje problemy czy może Mnie?”. Jak widzisz, Bóg był więcej niż skłonny rozwiązać moje problemy, co uczyniłby, gdybym tylko zostawiła je w spokoju i poświęciła czas, aby Go uwielbiać.
Sławiąc Pana, wyzwalamy się z ciężaru emocji i myśli, które ściągają nas na ziemię. Wręcz pochłania je Boża wspaniałość. Gdy skierujemy na Niego nasze oczy i uwielbimy Go, wówczas zobaczymy jak w naszym życiu wypełnia się Jego dobry plan.
Biblia mówi, że bogobojni nie doświadczają biedy. Czy chciałbyś być pewien, że wszystkie twoje potrzeby zostaną zaspokojone? Jeśli tak, to pamiętaj, by czcić Boga, odrzucając na bok wszelkie troski.
Bez względu na trudności, z którymi się zmagasz, po prostu oddawaj Mu cześć i chwałę. W twoim sercu wzrośnie wiara i będziesz w stanie pokonać wszelkie przeszkody.

Modlitwa
Boże, postanawiam, że odrzucę troski i będę Cię uwielbiać. Jesteś wielki i potężny, i wiem, że w Swojej dobroci i miłości do mnie zaspokoisz wszelkie moje potrzeby. Amen.