jmm logo

Prawdziwe historie Hand of Hope

Szpital w Kambodży

Szpital w Kambodży
 Poprzez nasze szpitale w Indiach i Kambodży oraz kliniki w Etiopii i Kosowie możemy nieść pomoc potrzebującym. Każdego roku ok. 100 000 osób korzysta z pomocy medycznej, która ratuje życie lub zmienia je na lepsze.
 

Krótka historia Hantatiny.

Krótka historia Hantatiny.
Hantatina jest ostatnim z czworga dzieci ubogiej rodziny. Niestety jej matka nadużywa alkoholu, bije swoje dzieci i nie jest w stanie zapewnić im regularnych posiłków. Bez pomocy i nadzoru Hantatiana opóściła się w nauce i przestała chodzić do szkoły. Po jakimś czasie trafiła do naszego centrum socjalego w Ambohitrimanjaka (Madagaskar) i jej życie zmieniło się zupełnie. Pomijając kwestie socjalne, trafiła do nowego środowiska, dzięki czemu otrzymała nowe wzorce i nadzieję na normalną przyszłość.

Fai- marzenie o lepszym życiu...

Fai- marzenie o lepszym życiu...
Historia Fai jest tak naprawdę powodem, dla którego organizujemy projekty GRL. Jako małe dziecko nie mogła chodzić do szkoły, gdyż musiała pomagać rodzinie na polach ryżowych. W wieku 16-stu lat rodzina wydała ją za mąż za piętnaście lat starszego mężczyznę. Po pierwszym porodzie jej mąż uzależnił się od narkotyków i zaczął ją regularnie bić. Chociaż nie umiała ani czytać, ani pisać, nie miała także dokąd pójść, podjęła odważną decyzję i odeszła od męża. Dzisiaj Fai mieszka na Tajlandii w Gabiele House - ośrodku dla kobiet zagrożonych handlem ludźmi. Uczy się. Chce zostać krawcową, przez co marzenie, by zapewnić swojemu chłopcu godne warunki staje się rzeczywistością. Jej przyszłość jawi się coraz jaśniejsza.

Nasza pomoc - Wasza pomoc :)

Nasza pomoc - Wasza pomoc :)

Więcej niż 70,000 dzieci karmionych regularnie... Więcej niż 900 dzieci ma bezpieczne miejsce do spania... Setki kobiet i dzieci uratowane przed handlarzami ludźmi ... To tylko kilka z wielu działań, które możemy organizować  dla dzieci... dla ludzi potrzebujących, dzięki Waszemu wsparciu!

Pomoc dla Somalii

Pomoc dla Somalii
Xalimo Salad Jama jest 30-letnią matką, która mieszka z pięciorgiem dzieci i mężem w Garadag, jednej z wiosek, w której prowadzony jest projekt. Od zeszłego roku rodzina Xalimo doświadcza suszy. Przedtem rodzina Xalimo posiadała 150 świń, 10 wielbłądów i 3 osły. Sprzedawali produkty ze zwierząt, a także same zwierzęta, aby zapewnić rodzinę odpowiednie warunki życia. Z powodu suszy, jej rodzina straciła 140 świń, 8 wielbłądów i 3 osły, utracili możliwość samodzielnego utrzymywania się. Zaczął się głód, a pozyskiwanie wody bez osłów stało się jeszcze trudniejsze.
Xalimo i jej rodzina zakwalifikowali się do udziału w projekcie, od tego czasu otrzymywali gotówkę, która pozwoliła im poprawić sytuację. Xalimo z uśmiechem powiedziała: "Z projektu World Concern otrzymaliśmy w zeszłym miesiącu 70 dolarów i kupiliśmy 25 kg ryżu, 25 kg cukru, 25 kg mąki pszennej, 10 kg makaronu, 4 l oleju i kilka beczek wody". Jest bardzo wdzięczna za interwencję i pomoc, którą otrzyma w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Pomoc stomatologiczna

Pomoc stomatologiczna
W tym roku udało nam się udzielić pomocy stomatologicznej 24 994 pacjentom w naszym misyjnym mobilnym ośrodku pomocy dentystycznej. Dziękujemy naszym partnerom i wolontariuszom za tę możliwość!
 

Hand of Hope w kolonii w Coimbatore

Hand of Hope w kolonii w Coimbatore

Kolonia chorych na trąd w Coimbatore, Indie. Trąd zawsze izolował osoby chore, niestety piętno trądu noszą nie tylko sami pacjenci ale i ich zdrowe dzieci i wnuki.

Światowy Tydzień Wolontariatu

Światowy Tydzień Wolontariatu
Wielkie dzięki za wszystkich wolontariuszy, którzy sprawiają, że nasze konferencje oraz misje światowe są możliwe.Bardzo się cieszymy, że jesteście częścią naszej drużyny. Nigdy byśmy tyle nie dokonali bez WAS.
Międzynarodowy tydzień wolontariatu
Wszystkim tym, którzy z potrzeby serca pomagają innym - dziękujemy w imieniu potrzebujących

Misje medyczne

Misje medyczne
Misje medyczne
To już nasza 75 misja medyczna na Haiti. Po raz kolejny nasi protetycy i dentyści pomagali potrzebującym.
Również w Republice Południowej Afryki mamy zaprzyjaźnione wioski, które czekają na nasz przyjazd. Uśmiechnięte buzie dzieci są zapłatą za cały trud. A ewangelia szerzona jest w wymiarze praktycznym.

Szpital w Indiach

Szpital w Indiach
Surekha ma chore serce. Po kompleksowej diagnozie znalazła pomoc w szpitalu Hand of Hope w Chandrakal w Indiach. Tutaj otrzymuje fachową opiekę i leki których potrzebuje.
Cieszymy się, że także w takich miejscach możemy pomagać. Fachowa pomoc medyczna pozwala na diagnozę i leczenie dzieci z uboższych dzielnic, które w normalnych warunkach nie miałyby takiej szansy. Każda uśmiechnięta dziecięca buzia jest dla nas prawdziwym skarbem.

Powódź

Powódź

Maja po 15 lat, Becca Newton i Henry sa wolontariuszami pomagającymi razem z HoH ofiarom powodzi w Union,w stanie Missouri. Spędzili cały dzień na oczyszczaniu zalanych domów ze wszystkiego co trzeba było wyrzucić.
Zapytaliśmy Becce dlaczego przyjechała pomagać i pracować w tak ciężkich warunkach, w błocie, w wilgoci, by pomóc rodzinie której nigdy wcześniej nie spotkała.
"Nie muszę ich znać żeby chcieć im pomóc, jestem szczęśliwa że mogę tu być. Chciałabym aby ktoś zechciał mnie pomóc kiedy ja będę potrzebowała kiedyś pomocy."
Hand of Hope - agenda Joyce Meyer Ministries z wielką ochotą współpracuje z Service International przy oczyszczaniu i odbudowie terenów objętych powodzią.

Gwiazdka dla dzieci

Gwiazdka dla dzieci

Hand of Hope 

Szczęśliwe dzieci na Gwiazdkę

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to dla dzieci na prawdę wspaniały czas. Jesteśmy wdzięczni, że możemy przyczynić się do tego by ten czas był na prawdę wspaniały. Wraz z ABUNDANT LIVING FAITH CENTER's wywołaliśmy uśmiech na 6500 dziecięcych buzi w jeden dzień !!! Ile radości!!!
Łącznie prezenty trafiły do 18 200 dzieci, w sierocińcach, szpitalach i placówkach, które są pod naszą opieką.
Dziękujemy naszym przyjaciołom i partnerom za pomoc w
obdarowywaniu dzieci na święta.

Szkoły nadziei

Szkoły nadziei

Hand of Hope
Oto Eastern Cape, jedna z najbiedniejszych prowincji południowej Afryki. Nasza Szkoła Nadziei utworzona i prowadzona przez Hand of Hope, Joyce Meyer Ministries World Missions, spełnia kilka bardzo ważnych ról. W tym miejscu nasi pracownicy opiekują się dziećmi, które pozostawały bez opieki, kiedy rodzice wychodzili do pracy na cały dzień. To miejsce, w którym karmimy głodne dzieci, a jest to dla nich czasem jedyny posiłek jaki dostają. W tym miejscu te dzieciaczki mogą uczyć się i zdobyć wykształcenie, które jest szansą na wyrwanie się z kręgu ubóstwa. To miejsce gdzie poprzez wszystko to, co powyżej napisane, zwiastowana jest Ewangelia.

 

 

 

Udział w kampaniach na rzecz ratowania ludzi...

Udział w kampaniach na rzecz ratowania ludzi...

Hand of Hope
W 2015 roku kontynuowaliśmy współpracę z agendą A21, prowadzącą kampanię na rzecz ratowania ludzi porywanych i więzionych przez gangi handlujące ludźmi oraz do doprowadzenia winnych przed wymiar sprawiedliwości.

 

 

 

UA-80946718-1