jmm logo

Hand of Hope - co robimy?

 Działalność w skrócie

Tłumaczenie książek
Joyce opublikowała wiele książek – ok. 100 tytułów przetłumaczono na ponad 130 języków, a ponad 32 milionów egzemplarzy rozpowszechniono na terenach, gdzie zasoby chrześcijańskie są rzadko dostępne.

Domy dziecka
Gdy widzimy dzieci ubogie, porzucone lub osamotnione z powodu śmierci rodziców, czujemy silną potrzebę, aby im zapewnić bezpieczny dom. Obecnie opiekujemy się ponad 700 dziećmi w prawie 20 domach dziecka na całym świecie.

Konferencje
Joyce od wielu lat podróżuje, odwiedziła juz 40 krajów, aby dzielić się Słowem Bożym. W Indiach i Nowej Gwinei odnotowaliśmy rekordową frekwencję uczestników konferencji  – na nasze spotkania przychodziły setki tysięcy osób.

Pomoc ofiarom kataklizmów
Dotychczas przekazaliśmy ponad 13,8 mln dolarów na ogólnoświatowe działania pomocowe, takie jak: zaspokojenie podstawowych potrzeb ofiarom kataklizmów, odbudowa domów zniszczonych przez tornada i trzęsienia ziemi oraz współpraca z lokalnymi organizacjami.

Programy żywnościowe
Dzięki współpracy z naszymi partnerami ponad 78.000 dzieci na całym świecie nie musi się martwić o wyżywienie. W ponad 775 punktach (w ponad 30 krajach) ubogie dzieci regularnie otrzymują pożywny posiłek, pomoc w nauce i mają możliwość poznania Chrystusa.

Program walki z niewolnictwem
Staramy się ratować kobiety i dzieci zmuszane do pracy niewolniczej w Stanach Zjednoczonych, Australii, Indiach, Etiopii, Kambodży, Tajlandii, Bułgarii, Holandii, Norwegii, Republice Południowej Afryki, Ukrainie, Grecji i w Wielkiej Brytanii. Oferujemy im miłość, dach nad głową, edukację, szkolenia i kursy biblijne – wszystko po to, aby przywrócić ich na łono społeczeństwa i zapewnić normalne życie.

Misje medyczne
Każdego roku zapewniamy bezpłatną opiekę medyczną dla setek tysięcy osób dzięki dwóm szpitalom (w pełni sfinansowanym z naszych środków), 3 klinikom specjalistycznym i 12 krótkoterminowym programom medycznym i dentystycznym.

Służba w więzieniach
Od 1998 roku dostarczyliśmy ponad 3 miliony paczek do więzień na całym świecie. Przez te wszystkie lata przekazaliśmy dary (przedmioty higieny osobistej oraz książki Joyce Meyer) 3,5 tys. więzień w ponad 40 krajach.

Służba w mieście
Dzięki programom pomocowym prowadzonym w USA, a także kilku realizowanym na całym świecie, docieramy do dzieci, które rozpaczliwie potrzebują pomocy i ich rodzin. Wspieramy bezdomną młodzież, nieletnie prostytutki, narkomanów, dzieci oraz młodzież z ubogich oraz dysfunkcyjnych rodzin i oferujemy im wszechstronną pomoc oraz szansę na powrót do normalnego życia.

Radio i telewizja
Program Codzienna Radość Życia®  (Enjoying Everyday Life®) transmitowany jest na cały świat w ponad 85 językach. Nauczanie Joyce trafia do 4,5 miliarda potencjalnych odbiorców.

Kampanie wodne
Dzięki budowom studni i innych zbiorników wodnych byliśmy w stanie zapewnić czystą wodę pitną wielu rodzinom w Indiach i ponad dwudziestu innych krajach. Dotychczas wykopaliśmy ponad 800 studni.

 

 

UA-80946718-1